Aktywny wypoczynek, czy błogie lenistwo – sprawdź co my polecamy :)

Aktywny wypoczynek czy błogie lenistwo? Zaraz zdradzimy, co polecamy, ale najpierw (!) zastanówcie się, co byście sami polecili innym i którą opcję wybralibyście dla siebie. Błogie lenistwo, czy aktywny wypoczynek? Nie wiecie? My wiemy – zobaczcie którą wersję warto wybrać i dlaczego.
Na pierwszy rzut: aktywny wypoczynek. Zacznijmy od początku – nic na siłę, ale warto małymi krokami 😊 no właśnie… małymi krokami, np. truchtać. Chociaż form aktywności jest wiele. Szczególnie na świeżym powietrzu. Bieganie to tylko jedna z nich. Można przecież jeździć na rowerze, pływać, uprawiać nordic walking, czy jeżeli są ku temu możliwości i towarzystwo – grać, np. w siatkówkę, tenisa, czy „banalnego” badmintona (wszystko można zrobić w naszej bazie 😊). Przede wszystkim nie bójmy się zmęczyć! Faktem jest, że fizycznie być może będziemy wyczerpani, ale za to nasz umysł będzie miał się świetnie. Sport sprzyja „wyłączeniu myśli” lub wręcz przeciwnie – procesowi myślenia. Przykładowo: biegając po lesie można albo cieszyć się widokami albo zagospodarować ten czas właśnie na przemyślenia. Na pewno łatwiej wymyślimy nową strategię rozwoju firmy, czy menu obiadowe. Dodatkowo, NAJWAŻNIEJSZE! Endorfiny! Nawet najmniejszy wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ważne! Sprawiają one nie tylko, że czujemy się szczęśliwi, ale także działają kojąco i uspokajająco. Kolejną korzyścią aktywnego wypoczynku jest rzecz wiadoma – trzeba się ruszać ze względu na zachowanie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ruch wpływa nie tylko na mięśnie, ale również na stawy, metabolizm, czy utrzymanie prawidłowego poziomu wagi. Plusem jest również to, że aktywny wypoczynek to forma zarówno dla samotników, par, grupy znajomych, czy rodziny! Poza tym motywując swoje otoczenie nie tylko aktywnie i towarzysko spędzamy czas, dbamy o swoje zdrowie, ale również i o zdrowie innych.

Pora zatem przejść do opcji pt. „błogie lenistwo”.

Otóż ma to również swoje plusy. Zaganiani każdego dnia na pewno poczujemy niesamowity luz i spokój mogąc w końcu beztrosko cieszyć się „nicnierobieniem”. Takie momenty są również dla nas ważne. Nie przypadkiem mówi się przecież, że równowaga jest tak istotna. Poza tym, że chwila spokoju pozwala nam odpocząć fizycznie, pozwala nam również na chwilę dla siebie, jeżeli takiej potrzebujemy. Jest to okazja na spokojne zastanowienie się nad wieloma istotnymi dla nas kwestiami z dnia codziennego, a także na głębsze przemyślenia filozoficzne, na które nigdy nie mieliśmy chwili, np. co z tym życiem… 😊 Poza tym grzechem jest nie skorzystać z możliwości takiego odpoczynku, bo kiedy zdarzy się następna taka chwila, aby sobie na to pozwolić? Leniwy odpoczynek ma również wiele korzyści zdrowotnych, pozwala na regenerację fizyczną, a także na zmniejszenie towarzyszącego nam na co dzień stresu, który wiadomo – nic pozytywnego ze sobą nie niesie.

Pora zatem ponowić pytanie: co polecamy? Polecamy błogie lenistwo połączone z aktywnością, ale wyłącznie z Bazie Łężyn 😊. Odpocząć „nic nie robiąc” czasem trzeba, ale dla tych endorfin warto się czasem zmęczyć😊

#konin #miastokonin #bazalezyn #aktywnywypoczynek #lenistwo #wypoczynek #urlop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *