Magiczne miejsce i piękna okolica to gwarancja niezapomnianych wczasów – przyjedź do nas i sam zobacz!

Planujesz mały urlop? A może dłuższy wypoczynek? Niezależnie, którą z opcji wybierasz powinieneś dokładnie przemyśleć, gdzie mógłbyś pojechać, aby całkowicie się zrelaksować i odpocząć, nawet, jeżeli miałby być to aktywny wypoczynek.

Nie od dzisiaj wiadomo, że bliskość przyrody najlepiej pozwala naładować baterie. Spokój i piękne widoki to coś, co pozwala nam psychicznie odpocząć i wrócić do równowagi. Czasem jednak dla wielu z nas jest to męczące, gdyż staje się nudne. Warto zatem uwzględnić w naszym planie atrakcje, które może zaoferować nam miejsce pobytu i jego okolica. Gdzie zatem warto się wybrać?

Znamy jedno takie magiczne, choć może wydawać się niepozorne – Konin i okolice.

Zaczynamy zatem naszą wycieczkę od centrum Konina. Punkt obowiązkowy to oczywiście rynek, a na nim: najstarszy znak drogowy w środkowowschodniej Europie, z 1150 r., ratusz (z przełomu XVIII i XIX wieku) i przylegające do niego Jatki Miejskie. Inne warte zobaczenia obiekty to Kościół Św. Bartłomieja (z XIV w.), przy którym znajduje się zabytkowa dzwonnica, Klasztor Reformatów (z XVIII w.) z barokowym kościołem Św. Marii Magdaleny, gotycki Kościół Św. Andrzeja, a także Synagoga (z 1829 roku).

Oczywiście, w planie zwiedzania nie może zabraknąć gotyckiego Zamku, położonego nad Jeziorem Gosławskim i znajdującej się tuz obok niego starej Gorzelni.

Jeżeli obejrzeliśmy już wszystkie zabytkowe obiekty, warto pomyśleć nad innego rodzaju atrakcjami. Zacząć można już w Zamku, w którym znajduje się Muzeum Okręgowe, a następnie udać się do niewielkiego skansenu i odwiedzić zabytkowy Dworek z XIX w. W Koninie punktem obowiązkowym jest także Park Makiet Mikroskala, który ma niesamowitą wystawę.

Ponieważ po zwiedzaniu warto odpocząć, należy poszukać odpowiedniego miejsca relaksu. Tutaj Konin również spisuje się świetnie. Polecamy najpierw spacer nad plantami nadwarciańskimi, a następnie błogie lenistwo nad jeziorem – a tu mamy wybór: Jezioro Pątnowskie, Gosławskie, Zatorze, Turkusowe i Jezioro Czarna Woda.

Po „odhaczeniu” wszystkich wyżej wymienionych punktów można zapuścić się nieco dalej i zwiedzić okolicę. Nie sposób w planie podróży pominąć Licheń Stary (się ok. 14 km) od Konina, w którym znajduje się największa świątynia w kraju – Sanktuarium Maryjne, otoczone pięknymi ogrodami. Odwiedzenia wart jest również Ślesin, w którym znajduje się Łuk Triumfalny nazywany „Bramą Napoleona”, Termy Ślesińskie, a także urokliwa Marina.

Okolica bliższa lub dalsza oferuje również wiele innych atrakcji. Nie sposób jednak nie wspomnieć, że chyba najbardziej urokliwy jest sam obszar na którym znajduje się Konin – pełen zieleni i jezior. Jest to zatem wymarzone miejsce na wyjazdy indywidualne, zorganizowane, czy rodzinne. Natomiast do walorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w tak pięknej okolicy chyba nie trzeba przekonywać? 😊

#konin #miastokonin #bazalezyn #wypoczynek #wakacje #atrakcje #wczasy #urlop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *